Search

اگر به دنبال یک تفریح رویایی و جذاب هستید، قطعاً به شما اسکوتر زیر دریایی را پیشنهاد می‌کنم. در اسکوتر زیر دریایی شما می‌توانید به یک تور تک نفره دریایی رفته و از تماشای دنیای زیر آب لذت ببرید. این امر تنها با یک وسیله‌ای شبیه به موتور سیکلت انجام شده و حتی نیازی به آموزش خاصی هم ندارد. برای آشنایی با اسکوتر زیردریایی و تمام ویژگی‌های آن با ما از مسترتیکت همراه باشید.

اسکوتر زیر دریایی چه نوع تفریحی است؟

در این بخش به شما معرفی خواهیم کرد که اسکوتر زیردریایی چیست. این تفریح از زیرمجموعه تفریحات آبی به حساب می‌آید؛ برای دوست‌داران دریا و تماشای شگفتی‌های خیره کننده آن، به شدت توصیه می‌شود.

شما در اسکوتر زیر دریایی به همراه یک غواص و توسط اسکوتر به عمق آب می‌روید. حتی لازم به آموزش و یا کار خاصی هم ندارید و فقط باید از دیدن منظره اطراف خود غرق شگفتی شوید.

از ویژگی‌های محبوب این تفریح آبی این است که شما خیس نمی‌شوید و می‌توانید با خود خوردنی هم به زیر آب ببرید. تکنولوژی اسکوتر زیر دریایی بسیار خلاقانه است و در امنیت کامل می‌توانید به مدت ۱۰ الی ۱۵دقیقه موجودات مختلف دریایی را تماشا و لمس کرده و حتی با آن‌ها سلفی نیز بگیرید. البته به یاد داشته باشید شما نمی‌توانید با خود تلفن‌همراه ببرید؛ همراه شما یک عکاس به زیر آب آمده و از بهترین لحظات‌تان عکاسی می‌کند.

محدودیت خاصی هم در آن وجود نداشته و نیاز نیست حتما شنا بلد باشید. فقط باید سن شما از ۸ سال بیش‌تر بوده و قد شما حداقل بین ۱۳۰ تا ۱۹۰ سانتی‌متر باشد.

حتی لازم نیست نگران کودک خود باشید، زیرا یک مربی مجرب تا آخرین لحظه کودک شما را همراهی می‌کند.

این تفریح رویایی برای بانوان نیز مجاز است، اما متاسفانه افرادی که دارای سابقه فشارخون، بیماری قلبی، تنفسی و بیماری صرع هستند و همچنین خانم‌های باردار نباید از اسکوتر زیر دریایی استفاده کنند.

چگونگی استفاده از اسکوتر زیر دریایی

قبل از ورود به اسکوتر زیر دریایی، مسئول کلوپ دریایی، وضعیت اکسیژن و شرایط زیرآبی را بررسی می‌کند و به شما آموزش‌هایی درباره علامت‌های غواصی ارائه می‌دهد.

یک مربی غواص با تجهیزات کامل شما را در زیر آب همراهی کرده و با استفاده از اشاره دست و علامت‌هایی که یاد گرفته‌اید، در زیر آب با شما در ارتباط است تا همه‌چیز تحت کنترل باشد. در اسکوتر زیردریایی کیش، امکان دسترسی آسان به فرمان اسکوتر خود را دارید و می‌توانید در محدوده مجاز به هرطرفی که می‌خواهید حرکت کنید.

این تجربه بدون هیچ‌گونه خطری ارائه می‌شود؛ زیرا تمام نکات ایمنی درنظر گرفته شده‌ است. بنابراین، اگر پوشیدن لباس غواصی برای شما مشکل است یا حتی شنا بلد نیستید، می‌توانید از اسکوتر زیردریایی کیش استفاده کرده و دنیای زیر آب را از نزدیک تجربه کنید.

تجربه اسکوتر زیر دریایی

رفتن به عمق آب یا اسکوتر زیر دریایی یک تجربه بسیار لذت‌بخش و مهیج است. وقتی که به آرامی وارد عمق آب می‌شوید، حسی از آرامش و آزادی به شما دست می‌دهد. در این‌جا، درگیری‌های روزمره دنیای خارجی کم‌رنگ می‌شود و شما به تماشای زیبایی‌های زیرآبی و زندگی دریایی می‌پردازید.

حرکت در بین اسرار زیرآبی، مشاهده رنگارنگی از موجودات زنده و جذابیت‌های زیرآبی، احساسی از شگفتی و تعجب را به شما القا می‌کند. این تجربه بی‌نظیر موجب می‌شود که بازگشت به روی زمین و زندگی روزمره باانرژی و شادی بیش‌تری صورت گیرد.

هدف اول اسکوتر زیر دریایی چه بود؟

جالب است بدانید که اسکوتر زیر دریایی در ابتدا برای اهداف نظامی ساخته شده بود‌. با گذشت زمان در امور صنعتی به کار گرفته شد اما هرچه بیش‌تر گذشت، این اسکوتر زیر دریایی به علت جذابیت‌هایش به یک تفریح فوق‌العاده تبدیل شد. امروزه این تفریح یکی از بهترین تفریح‌های آبی کشورمان به شمار می‌آید، که مخاطبان بسیاری را به خود جذب می‌کند.

نکات مهم درباره اسکوتر زیردریایی

استفاده از این تفریح مانند بسیاری از تفریحات دریایی دیگر، نیازمند به رعایت و یادگیری یک سری نکات است تا بتوان بدون مشکل از آن لذت برده و از بروز حوادث جلوگیری کرد. نکات مهم قبل از خرید بلیط اسکوتر زیر دریایی عبارتند از:

قوانین اسکوتر زیر دریایی

حالا که متوجه شده‌اید اسکوتر زیر دریایی چیست و چه نکات مهمی را باید بدانید، بهتر است با قوانین آن هم آشنا شوید:

سخن آخر

با خواندن توضیحات بالا به خوبی متوجه شده‌اید که اسکوتر زیر دریایی چیست و چگونه کار می‌کند. اگر شما علاقه زیادی به دیدن دنیای زیرآبی دارید، تجربه اسکوتر زیر دریایی می‌تواند برای شما یک تفریح منحصربه‌فردی باشد. برای داشتن یک تجربه شگفت‌انگیز لطفا قوانین و شرایط ذکر شده را رعایت کنید. مثلا با وجود بیماری‌های قلبی و فشارخون، امکان اسکوتر سواری در زیر آب برای شما وجود ندارد؛ پس حتما به این نکته‌ها توجه کنید‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *